Google ÇeviriÇeviri tarafından desteklenmektedir

Hakkımızda

Dataturk Yazılım

Dataturk nedir?

Dataturk bir yazılım sitesidir.Dataturk, Windows platformunda yazmayı hedeflediği yeni programlarını bir yandan üretmeye devam ederken; Kullanıcılarını, 21. yüzyıla yakışır modern bilgisayar sistemlerine kavuşmasını sağlayarak zamanında ufuklarını açmayı amaçlamaktadır.

Dataturk, bir çok kamu kurum ve kuruluşuna ,özel kuruluşlara, bilişim sektöründe geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Dataturk yazılım, profesyonel bir kadroyla hızla gelişen ve değişen bilgisayar ağları ve Bilişim sistemleri dünyasında birikim ve tecrübeleri ile proje öncesi ve sonrası alternatif çözüm önerileri, projelendirme çalışmaları ile siz kullanıcılarımızın her zaman yanındadır.

Tarihi

Dataturk Yazılımın temeli "Muto yöntemiyle Deprem hesaplarının bilgisayar ortamında yapılması"tezi ile 1984 senesinde atıldı.Sonraki yıllarda DOS işletim sistemiyle çalışan çeşitli uygulamalarda programlar yazıldı.Özellikle inşaat sektörüne yönelik Statik programları yapılarak özel sektörde kullanım alanı buldu.Bir süre için yazılım işlerine ara verildi.

Bu arada Windows işletim sisteminin piyasaya sürülmesi ve bilgisayar dünyasında kabul görmesi sonucunda, yazılım sektörünün kabuk değiştirmesi ve yeni atılımlar yapılması gündeme gelmişti.

2003 yılına kadar SoftHG Yazılım olarak hizmet etmekte iken Sitemiz bu defa yeni gelişmeleriyle sizlere DATATURK Yazılım olarak hizmet vermeye uzun yıllar devam etmeyi umut etmektedir. Kasım 2003

Kullanilan Teknolojiler